офіційний сайт

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ 2 ЕТАП: СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

У перший день другого етапу бюджетних слухань учасники також проаналізували видатки на сферу соціального захисту.

Серед запрошених до участі – керівництво департаменту соцзахисту Людмила Сірбіненко та Оксана Гобод, директорка Луцького геріатричного пансіонату Алла Гнатюк,  директорка Руденського психоневрологічного інтернату Олена Місюк, директорка Горохівського психоневрологічного інтернату Юлія Ковальчук, директор Олицького психоневрологічного інтернату Сергій Кучер, представник Берестечківського психоневрологічного інтернату Олена Стасюк, в.о. директора Голобського психоневрологічного інтернату Микола Пруд, директорка Волинського обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, м.Володимир-Волинський Алла Урбанович,  заступник директора Волинського обласного  центру соціальних служб Володимир Радчук, директорка  КУ “Центр по здійсненню соціальних виплат” Олена Гурківська та директорка Волинського обласного центру соціально- психологічної допомоги Наталія Мишко.

Всі ці заклади утримуються з обласного бюджету без державних субвенцій та дотацій. На 2021 рік головному розпоряднику коштів – департаменту соціального захисту  населення   облдержадміністрації   у   цілому  передбачено 103 млн 571,9тис. гривень. З них понад 96% спрямовується на утримання та функціонування закладів, а решта – на реалізацію соціальних програм.

88,5 млн грн спрямовується на інтернатні заклади, тому до видатків для них – особливо ретельна увага депутатів. При цьому не йдеться про скорочення видатків на харчування чи погіршення умов для проживання підопічних. Депутати вимагають від керівників   грамотного економічного підходу до планування бюджетів та, зокрема, витрат на енергоносії. Адже в ході слухань виявилося, що окремі заклади здійснюють закупівлі твердого палива у комерційних підприємств за цінами, які перевищують ціни ДП “Волиньторф”. При цьому, самі ж керівники нарікають на погану якість цього палива.  Вони пояснюють, що причиною такої ситуації є тендерні умови. В той же час, депутати наполягають, що, аби уникнути таких проблем, має домінувати принцип професійного менеджменту при підготовці тендерних документів. Крім цього, окремі керівники закладів прийшли на слухання, не володіючи цифрами щодо споживання енергоносіїв та не могли зробити порівняльного аналізу. На неприпустимості такої підготовки до бюджетних слухань наголошували заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт  та депутат Володимир Бондар.

Нагадаємо, в ході першого етапу бюджетних слухань представники департаменту  соціального захисту  заявляли, що   є потреба у 24 млн грн капітальних видатків для галузі. Ці кошти потрібні  для утеплення геріатричного пансіонату в Луцьку, добудови Горохівського психоневрологічного інтернату, на ремонт банно-прального корпусу в Олицькому інтернаті та вирішення проблем з водонапірною вежею у Голобському інтернаті.

Керівники закладів кажуть, що розуміють складнощі з наповненням бюджету-2021, але озвучують свої зауваження. Зокрема, директорка Луцького геріатричного пансіонату Алла Гнатюк каже, що готувала бюджетний запит на 22 млн грн, а в проєкті головного кошторису передбачено 19 млн грн. Заклад має 360 тис. грн  кредиторської заборгованості за виконані протипожежні заходи. Вона запрошує обранців громади відвідати пансіонат та ознайомитися з умовами, в яких проживають підопічні. Директорка позитивно сприймає ідею щодо співфінансування витрат на утримання пацієнтів від територіальних громад, зокрема й Луцької.

Директорка Руденського психоневрологічного інтернату Олена Місюк каже, що вже налагодила певну співпрацю з Вишнівською ТГ, але в закладі, яким вона керує,  проживають жінки з усієї Волині. Серед нагальних проблем – потреба у ремонті харчоблоку та добудова овочесховища.

Загалом, всі заклади мають підсобні господарства, що дозволяє покращити раціон харчування підопічних.  Зокрема, у Горохівському психоневрологічному інтернаті, завдяки тому, що є підсобне господарство, вдається повністю забезпечити заклад м’ясом, фруктами, на 50% – молоком, на 22% від потреби – картоплею.

Разом з тим, директорка закладу в Горохові Юлія Ковальчук просить збільшити видатки для обслуговування біотуалетів в інтернаті. Таку позицію підтримала заступник директора департаменту соцзахисту ОДА Оксана Гобод.  Нагадаємо, там наразі тривають відновлювальні будівельні роботи через аварійну стіну. Тому частина санвузлів вийшли з ладу і потребують заміни. 

Участь у сьогоднішніх слуханнях взяли заступники  голови обласної ради Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт, депутати Володимир Бондар, Анатолій Никонюк, Ярослав Матвійчук,  Юрій Харченко, Юрій Ройко, Олександр Пирожик та працівники апарату ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*