офіційний сайт

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ 2 ЕТАП: СЛУЖБА ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Сьогодні в ході бюджетних слухань депутати та учасники  обговорили тему фінансування закладів, що входять до сфери компетенції  Служби у справах дітей облдержадміністрації. Модератор заходу – голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Орест Маховський.

Серед запрошених – начальник Служби у справах дітей Волинської  ОДА Алла Онищук,  директор  КУ “Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей” Галина Йовик та директор Притулку для дітей служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації Леонід Матвійчук.

Згідно із пояснювальною запискою до проєкту обласного бюджету, Службі  у  справах дітей  облдержадміністрації на  утримання  закладів,  що надають  соціальні   послуги   дітям,   які   опинилися в   складних   життєвих обставинах, з  обласного  бюджету  спрямовується 12 млн 343,3тис.  грн. Йдеться про2 заклади.
Зокрема, на  утримання  обласного  притулку  для  дітей в Рожищі  передбачено 5 млн 982,7 тис.грн, а  обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей в Ковелі – 6 млн 360,6тис. грн. Враховуючи очікуваний контингент дітей у 2021році (у притулку – 30  чол,  центрі – 40  чол.),  середньомісячні витрати  на  одну  дитину становитимуть 16,6 тис. грн та 13,3 тис. грн відповідно. 93% видатків – захищені статті.

Директор КУ “Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей” Галина Йовик просить переглянути видатки на придбання розхідних матеріалів. Йдеться про засоби гігієни та м’який інвентар, який швидко виходить з ладу, зважаючи на специфіку закладу.

Також є побажання збільшити штат Центру, додавши по половині ставок  вихователя, лікаря-педіатра, оператора машинного прання та підсобних робітників на кухні.

Галина Йовик також повідомила, що заклад має понад 150 тис. грн кредиторської заборгованості за роботи, виконані в 2020 році. Йдеться про ремонти кімнат, заміну світильників, придбання водонагрівача, здійснення протипожежних заходів, тощо.

В закладі є спецфонд, який наповнюється коштом благодійних організацій та спонсорів. Завдяки цим же джерелам діти мають більше фруктів до раціону харчування, а на новорічно-різдвяні свята – солодкі гостинці.

Депутати кажуть, що одне із виїзних засідань проведуть саме на базі цього закладу, щоб детальніше ознайомитися з його специфікою.

Директор притулку для неповнолітніх Леонід Матвійчук особливих нарікань на планований бюджет не мав. На перспективу пропонує виділити фінансовий ресурс на ремонт актового залу, який не бачив змін упродовж 22 років, відколи діє притулок в приміщенні колишнього дитсадка. Щодо кадрового забезпечення, то, на думку пана Матвійчука, в кращі бюджетні часи, в притулку добре було би мати ставки музкерівника та підсобних працівників на кухні.

Начальник Служби у справах дітей ОДА Алла Онищук зауважує, що видатки на на галузь – оптимальні і не завищені, але вона підтримує позиції керівників закладів щодо потреби у збільшенні штатів.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський подякував керівникам за ту соціально значиму роботу, яку вони виконують. Але він пояснив, що доведеться працювати у складних бюджетних умовах 2021 року, який фінансово буде не простим. “Ці заклади фінансуються винятково з власних доходів обласного бюджету. Жодних державних субвенцій не передбачається”, – додав Орест Маховський.

Нагадаємо, на попередньому етапі слухань голова обласної ради Григорій Недопад   наголошував на тому, що потрібно залучати територіальні громади до співфінансування дитячих закладів такого типу, попередньо проаналізувавши, з яких територій потрапляють діти.

Участь у сьогоднішніх слуханнях взяли заступники  голови обласної ради Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт, депутати Володимир Бондар, Анатолій Никонюк, Ярослав Матвійчук,  Юрій Харченко, Юрій Ройко, Олександр Пирожик та працівники апарату ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*