офіційний сайт

500 МІЛЬЙОНІВ – НА ПІДТРИМКУ ОБЛАСНИХ МЕДУСТАНОВ У 2022 РОЦІ

Програму фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних  підприємств та закладів охорони здоров’я на 2022 рік схвалили на засіданні

постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства.

Зокрема, програма передбачає підтримку з обласного бюджету обласних комунальних медичних установ, які фінансуються за контрактами з НСЗУ, так і за рахунок цільової державної субвенції.  Серед статей видатків на наступний рік передбачається закупівля медобладнання (93,6 млн грн), капітальні ремонти, будівництво та реконструкція приміщень (122 млн грн), придбання медикаментів та витратних матеріалів (понад 8 млн грн), а також оплата праці і комунальних послуг лікувальних закладів.

Також понад 150 мільйонів передбачено для виконання заходів обласних цільових медичних програм. Йдеться про придбання лікарських препаратів для недужих на орфанні патології, цукровий діабет, хворих з пересадженими органами, для проведення коронографій та стентування та слухо-зубопротезування ветеранів. Окрім того, 40 мільйонів гривень закладено для боротьби з епідеміями та пандемією коронавірусу. Члени профільної комісії програму погодили та рекомендуватимуть її затвердження під час сесії обласної ради.

Також до профільної депутатської комісії звернувся керівник  Волинського медичного центру терапії залежностей з клопотанням про погодження тарифів на платні послуги та збільшення кількості стаціонарних ліжок.  Ігор Шкаровецький, зокрема, зазначив, що серед пацієнтів чимало таких, які висловлюють бажання проходити лікування анонімно, без вказання паспортних даних, що унеможливлює оплату послуги через Національну службу здоров’я. Пацієнти згодні лікуватися власним коштом, а для цього потрібно затвердити відповідні тарифи.

Керівник медзакладу також констатував, що в області значно збільшився попит на наркологічну допомогу. Щороку у центрі терапії залежностей її стаціонарно отримують близько 6 тисяч осіб. Через великий попит спостерігається вимушена мінімізація терміну госпіталізації. Це – не більше 7 днів, упродовж яких встигають надати лише невідкладну наркологічну допомогу і провести детоксикацію. Як наслідок – майже на 20% зросла кількість повторних ушпиталень недолікованих пацієнтів. Ігор Шкаровецький зауважив, що розгортання додаткових 10 стаціонарних ліжок не вимагатиме бюджетного фінансування. Члени комісії обидва клопотання задовольнили.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*