офіційний сайт

Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти святкує 80-річний ювілей

З нагоди поважної дати сьогодні у ВІППО відбулися урочистості у форматі наукових читань   “Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти: історія, сучасність та перспективи розвитку”.

Напередодні в.о. ректора закладу Петро Олешко гостинно запрошував гостей свята відвідати місцевий музей, який відкритий в інституті ще в 2003 році з ініціативи багаторічного керівника і в минулому депутата обласної ради Ганни Маслай.

Привітати співробітників ВІППО прийшло чимало друзів закладу. Серед них – народний депутат України – Ірина Костанкевич. Вона каже, що має честь передати вітання від усієї парламентської спільноти освітян.

“80 років – це серйозна дата в межах людського віку, але я накладаю цю цифру на історію волинської педагогічної історії. І  ви всі є її літописцями. Навіть, перебуваючи в цій залі, до кінця не усвідомлюєш масштаби вашої колосальної роботи. Я її знаю, бо багато спілкуюся з вчителями, які проходять перекваліфікацію, отримуючи тут сучасні знання.  Це – велика праця. Вона проростає не лише у ваших колегах, а й в учнях. Педагоги, які від вас повертаються, несуть ковток цього свіжого повітря, нові знання,   краплиночку усвідомлення того, що ми є всі однією великою родиною. Я вам хочу саме за це подякувати. За те, що ви створили такий канал сучасного інформативного, духовного спілкування з багатотисячною вчительською родиною Волині  і України”, – зазначила Ірина Костанкевич.

Потому слова вдячності від усіх волинян звучали від голови обласної ради Ірини Вахович. “Професія вчителя вимагає самовідданої праці. Ви ж генеруєте нові ідеї, нові методики, ви даєте натхнення. А це  найголовніше, що запалює ту вчительську  душу, щоб іти до учнів зі світлом. Щиро дякую   за ту титанічну роботу, яку ви робите”, – сказала голова облради.

Вона побажала розвитку для Інститут та хорошого бюджетного фінансування, бо, на переконання Ірини Вахович, фінансувати науку –   стратегічно важливо для розвитку всієї України. “У нас лише пів відсотка ВВП йде на   розвиток науки. Але якщо ми не будемо розвивати науку, особливо прикладну, яка генетично притаманна українцям, то не будемо мати розвитку держави. Тому сьогодні, у день вашого свята, хочу побажати правильних пріорітетів нашій країні.  Каркас освіти та науки має бути в пріоірітеті однозначно”, – заявила Ірина Вахович.

Вітання від голови ОДА Юрія Погуляйка  переказала  начальник управління освіти та науки ОДА Людмила Плахотна. Вона переконує, що наш ВІППО – один з найкращих інститутів післядипломної педагогічної освіти в Україні. Підтвердженням цьому є високі оцінки роботи в профільному Міністерстві.  “Для управління освіти інститут – це опора, права рука, без вас ми би не справилися. Всі завдання, які ставить управління ви успішно виконуєте. Всі освітянські реформи реалізовуєте ви. Щиро дякую кожному працівникові цього закладу. Ви показуєте приклад усьому 25-тисячному педагогічному колективу волинян. Ви – попереду, ви – флагман” не шкодувала компліментів Людмила Плахотна. Вона також підкреслила, що ВІППО не тільки забезпечує якісну перекваліфікацію, а й створює комфортну атмосферу для вчителів, які приїздять на курси. “Тут гуртуються, відпочивають, ходять на концерти. Попереду у вас ще кращі часи”, – додала очільниця профільного управління.

В день свята традиційно було багато квітів та нагород  від  органів влади. Почесним гостям урочистостей також вручили подарунки, а саме  колективну монографію “Становлення і розвиток системи післядипломної педагогічної освіти у Волинській області”, у якій відтворено всю історію закладу. Книгу отримала і голова обласної ради Ірина Вахович.
Довідково за матеріалами офіційного сайту ВІППО:
ВІППО — єдиний у регіоні заклад післядипломної педагогічної освіти, який забезпечує підвищення кваліфікації педагогів.
Згідно з постановою Ради народних комісарів УРСР від 4 березня 1940 р. № 316 «Про реорганізацію початкових і середніх шкіл на території західних областей України», з метою підвищення культурного рівня їх населення і здійснення загального навчання Рада народних комісарів Української РСР зобов’язала Народний комісаріат освіти республіки організувати з 15 березня 1940 р. у Волинській області Інститут підвищення кваліфікації вчителів.
1993 р. — зміна назви інституту на Волинський обласний навчально-методичний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів. У 2001 р. назву закладу змінено на Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти.
ВІППО сьогодні — це сучасний центр підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Його наукова, соціально-культурна та матеріально-технічна бази дозволяють вирішувати складні завдання підвищення педагогічної майстерності, психолого-педагогічної компетентності освітян області. Інститут ліцензовано як вищий навчальний заклад ІІІ-IV рівнів акредитації із правом підвищення кваліфікації педагогів 
Пріоритетним напрямом у роботі відділів, лабораторій, кафедр завжди була робота з учителем, безпосереднє спілкування з ним, вивчення потреб і запитів педагога, вибір оптимальних форм і засобів методичної та навчальної діяльності. Реалізується він через навчання на курсах підвищення кваліфікації, різноманітних семінарах, тренінгах, у роботі творчих груп.
У міжкурсовий період кафедри, відділи, лабораторії працюють із районними міськими методичними кабінетами, методичними об’єднаннями вчителів-предметників, колективами шкіл, надаючи їм науково-методичну допомогу в організації навчально-виховного процесу.
Теоретичне вивчення наукових і науково-методичних проблем, узагальнення набутого практичного досвіду дозволяють проводити науково-практичні конференції, обласні педагогічні читання. Активно ведеться апробація авторських програм із забезпечення варіативного компонента базового навчального плану профільної школи.


 

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*